ЧОМУ ВАРТО ЗНАТИ КОНТАКТИ МИТНОГО АДВОКАТА?

Процедури, пов’язані з декларуванням товарів, що переміщуються через кордон з подальшим нарахуванням податків, митних платежів та зборів, вимагають від декларанта, митного брокера, високого рівня володіння питаннями в сфері митного та податкового права.

Формальні та незначні помилки, допущені без злого умислу в процесі декларування або при проходженні митного оформлення, часто призводять до невиправдано великих фінансових витрат, втрати часу, а іноді до втрати будь-якої комерційної доцільності зовнішньоекономічної операції.

Ускладнюється ситуація і тим фактом, що з кожним роком кількість нарахувань на митні платежі при ввезенні товарів зростає, а фіскальні органи намагаються активно поповнювати державний бюджет за рахунок суб’єктів ЗЕД шляхом донарахувань під час митного оформлення, а також за допомогою постаудиту вже після випуску товару у вільний обіг.

Чому ВР-ГРУП МИТНА ЛОГІСТИКА

Професіоналізм

Ми експерти зовнішньоекономічної діяльності, і це не просто гучні слова. Досвід наших співробітників сягає 20 років. Ми створили команду професіоналів, орієнтовану на «комфортний» результат для нашого клієнта. Багаторічний досвід дозволяє нам знаходити законний вихід із найскладніших ситуацій

Стратегія випередження

Ми одні з перших компаній по митно-брокерських послугах, яка почала оформляти вантажі в режимі Імпорт 40ЕА без заїзду та плати за митний термінал, або в режимі Імпорт 40 АА прямо в пункті пропуску, також без плати за термінал

Технічні можливості

Наші представництва в регіонах проведуть митне оформлення вантажу на максимально короткій відстані від місця вивантаження, що дозволяє зменшити витрати на логістику та скоротити час доставки вантажу

Близькість до клієнта

Ми працюємо цілодобово, що дозволяє проводити митне оформлення навіть у вихідні дні, без простою вантажу на терміналі.
Ведемо клієнта за руку 24/7/365, тихі асистенти, чуємо та розуміємо основну потребу та які очікувані результати має отримати від нас наш клієнт тут і зараз.

Операційна перевага

Ми працюємо за принципом диференціації – поєднання бездоганного сервісу з операційною досконалістю. Наслідок – час на митне оформлення вантажу зведено до мінімуму

Нам довіряють

Ми не залишаємо клієнта до повного розв’язання всіх складних питань угоди

Як почати з нами працювати?

ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ МИТНОГО АДВОКАТА ВР-ГРУП МИТНА ЛОГІСТИКА

Варіант «А»
Проблема вже виникла

ЯК МИ ЦЕ РОБИМО?

 1. Ви звертаєтеся до нас у разі виникнення проблеми;
 2. Ми проводимо загальний попередній правовий аналіз ситуації, що склалася;
 3. Ми консультуємо Вас про існуючі можливі напрями розв’язання проблеми;
 4. Ми підписуємо Договір на надання правової допомоги;
 5. При необхідності проводимо додатковий детальний правовий аналіз ситуації, збираємо необхідну інформацію та вибудовуємо найбільш ефективну, на наш погляд, стратегію захисту;
 6. Доводимо і погоджуємо з Вами обрану стратегію;
 7. При необхідності формуємо остаточно поставлені завдання шляхом внесення змін до договору та узгоджуємо вартість послуг;
 8. Ми готуємо доказову базу та подаємо процесуальні заяви до суду;
 9. Представляємо інтереси замовника в судовому процесі у всіх інстанціях;
 10. Надаємо Вам безпосередню допомогу у виконанні рішення, яке набрало законної сили;
 11. У разі апеляційного оскарження рішення – готуємо відповідні процесуальні документи та представляємо інтереси клієнта в другій інстанції;

Варіант «Б»
Завчасне запобігання спірної ситуації

ЯК МИ ЦЕ РОБИМО?

 • Ви визначаєтеся з необхідним завданням, пов’язаним із перетином митного кордону;
 • Укладаємо договір на надання правової допомоги;
 • Ми збираємо необхідну інформацію та погоджуємо з Вами найбільш прийнятну концепцію, спрямовану на досягнення поставленого завдання з урахуванням оптимального підходу в аспекті митних і податкових платежів і зборів;
 • Ми контролюємо дотримання законності при проведенні митних формальностей;

Митне оформлення по 6 методу або 55 стаття

При доказі митної вартості, імпортер часто зустрічається з проблемою, коли митниця ставить питання: якщо ви самостійно-добровільно підвищите “це 6 метод інтерпретації митної вартості”, тоді підняття не буде таким значним. Якщо ж ви не згодні, тоді вас виведуть в зону максимуму.

Недолік оформлення по 6 методу полягає, по суті, в добровільному погодженні з митною вартістю, до якої вас підвів представник митниці, наприклад митний інспектор, і зустрічно ви себе позбавляєте права завтрашнього дня, повернути митні платежі, коли у вас з’явитися досвід або розуміння справи.

Тому ми до “6 методу” ставимося як до методу, коли дійсно в цьому є необхідність або плата за отриманий досвід для імпортера.

Митне оформлення по 55 статті

Коли суб’єкт зовнішньоекономічної діяльності, зіткнувшись з питанням відстоювання своїх корпоративних інтересів, не хоче робити переплати на митницю за контрактом, в якому він упевнений на всі 100% у вартості товарів, що ввозяться, йому варто набратися терпіння та фінансового запасу.

Імпортер пішов на підтвердження вартості ввезених товарів, митниця в свою чергу резервує гроші за найвищою індикативною ставкою, що призводить до високих умовних переплат до бюджету.

Оформившись по 55 статті, імпортер збирає пакет документів і через суд починає доводити свою митну вартість, але при цьому може продовжувати ввозити товари, і всі наступні поставки оформляються по 55 статті. Для митниці, для конкурентів це означає, що ви боєць і не згодні. Для вас на даному етапі це заморожування вільної грошової маси бізнесу.

Практика показує високий рівень позитивних спорів щодо повернення вашого фінансового резерву при митному оформленні вантажу прямим поверненням грошей вам на рахунок.

Чи варто боротися за контрактну вартість при імпорті

Коли не варто боротися за митну вартість?

Не завжди варто витрачати свої фінансові ресурси та час. Наприклад, ви точно знаєте, що у вас буде одна-максимум дві поставки вашої продукції на територію України, і при цьому сума переплат при розмитненні істотна, але умовно не перевищує витрат, які ви понесете на адвоката або витратите свій особистий час на занурення в матеріали по вашому епізоду.

Коли варто боротися за митну вартість

Однозначно варто боротися за контрактну вартість в умовах, коли ви чітко розумієте, що з даною продукцією ви надовго заходите на ринок України та зокрема будете формувати дилерську мережу, й усі переплати завжди будуть лягати за підсумком на плечі кінцевого споживача вашої продукції, оскільки імпортер по суті завжди виступає гарантом господарської діяльності перед державою.

пройти митне оформлення по 55 статті

Перевагою митного оформлення по 55 статті Митного кодексу завжди буде можливість для імпортера доказу контрактною вартістю та формуванням іміджу компанії.

Недоліком же завжди залишатимуться турботи і клопоти з судовими процесами та виведенням коштів з оборотів компанії.

6 метод визначення митної вартості за і проти

Проходячи процедури митного оформлення по “6 методу” і маючи або формуючи історію декларування свого вантажопотоку, ви задаєте певну динаміку для своєї компанії в очах митниці, і не важливо скільки у вас імпортних операцій на сьогодні – 1 або 40 в місяць, вся різниця в підході до вирішення виникаючих ситуацій.

 • Перевагою є пошук золотої середини між пропозицією митниці по переплаті та вашими вихідними даними.
 • Недоліком залишатиметься той факт, що ви ніколи ці гроші вже не повернете, і що з вами завжди можна знайти золоту середину, яка буде зручна для сторін.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ до митного адвоката чи юриста

Куди можна оскаржити рішення, дії або бездіяльності митних органів та їх посадових осіб?

Відповідь: Скарга на рішення, дії або бездіяльність:

– посадової особи або іншого працівника митного органу (включаючи заступника керівника) подається керівникові цього органу, організації;

– керівника митного посту подається до митниці, структурним підрозділом якої є цей митний пост;

– керівника митниці, спеціалізованого митного органу, митної організації подається до центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну митну політику.

Рішення, дії або бездіяльність митних органів або їх посадових осіб можуть бути оскаржені безпосередньо до суду в порядку, визначеному законом. Якщо рішення, одночасно оскаржуються до органу (посадової особи) вищого рівня та до суду, і суд відкриває провадження у справі, розгляд скарги органом (посадовою особою) вищого рівня припиняється.

Чи можливо на сьогоднішній день стягнути з митниці збитки, понесені в результаті протиправних дій посадових осіб митниці ДФС на вимушене зберігання товару і простій транспортних засобів?

Відповідь: Згідно з правовою позицією Великої палати Верховного Суду, викладеною в постанові від 12.03.2019 у справі № 920/715/17, питання наявності між сторонами деліктних зобов’язань і цивільно-правової відповідальності за заподіяну шкоду знаходиться в площині цивільних правовідносин потерпілого і держави, а господарський суд самостійно встановлює наявність або відсутність складу цивільного правопорушення, який став підставою для стягнення збитків, оцінюючи надані сторонами докази. Дії (бездіяльність) органів державної влади, в результаті яких (якої) збиток є основним предметом доведення, оскільки відсутність такого елементу делікту свідчить про відсутність інших складових цієї правової конструкції і відсутність самого заподіяння шкоди як юридичного факту, в результаті якого виникають цивільні права та обов’язки (ст. 11 ЦКУ). Аналогічна правова позиція викладена і в постанові Верховного Суду в складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 1 серпня 2019 в рамках справи № 922/1899/16 (ЄДРСР № 83567226)

Виходячи з вищесказаного, слід зазначити, що компенсувати збитки, завдані митним органом – можливо. Обов’язковою умовою в цьому випадку стане визнання неправомірним та скасування постанови про порушення митних правил – в адміністративні судочинства. Отримавши позитивне рішення в адміністративній справі, необхідно звернутися до господарського суду з відповідним позовом до ДФС і Держказначейства про стягнення збитків заподіяних внаслідок неправомірних дій митних органів.

Що здебільшого впливає на суму нарахування митних платежів та податкових зобов'язань при імпорті товару?

Відповідь: Основним базисом для нарахування митних платежів та податкових зобов’язань при імпорті товару є Митна вартість товарів, що переміщуються через митний кордон України. Митна вартість – це вартість товарів, яка використовується для митних цілей, заснована на ціні, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари. Також варто зазначити про вплив на суму зборів правильності класифікації та кодифікації товару.

Яким способом встановлюється митна вартість і чому «левова» частка судових спорів пов'язана саме з цим питанням?

Відповідь: Митна вартість товарів, що ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту, регламентується дев’ятою главою митного кодексу. Так, зазначений нормативний акт передбачає основний метод визначення вартості – за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються (вартість операції) і декілька другорядних, такі як: за ціною договору щодо ідентичних товарів; за ціною договору щодо подібних (аналогічних) товарів; на основі віднімання вартості; на основі додавання вартості (обчислена вартість) і резервний.

Законодавець прямо вказує пріоритетний метод визначення митної вартості, виділяючи його в «основний», тобто, по якому базовою є саме ціна, зазначена в зовнішньоекономічному контракті. У той же час митниця активно використовує внутрішню Центральну базу даних цінової інформації, фактично незаконно вдаючись до другорядного методу визначення вартості – за ціною аналогічних (подібних) товарів, ввезених до країни протягом попередніх 90 днів. Такий підхід в результаті призводить до значного збільшення митних платежів та податкових зобов’язань, що в свою чергу породжує велику кількість судових спорів.

Які наслідки може спричинити неправильне зазначення або зміна коду товару за УКТ ЗЕД?

Відповідь: Умисне або помилкове внесення в декларацію відомостей про невідповідний код товару за УКТ ЗЕД може мати найрізноманітніші негативні наслідки для декларанта. КДо таких наслідків слід віднести: зміна ставок по митних і податкових платежах, позбавлення можливість отримання певних преференцій (наприклад отримання розстрочки на оплату ПДВ), ініціації з боку митних органів сертифікації господарчого суб’єкта, необхідністю в отриманні додаткових дозвільних документів, проходження додаткових форм контролю ну і нарешті – накладення величезних штрафів.

Наприклад:

Стаття 485 МК передбачає штраф у розмірі 300% недоотриманих митних платежів та конфіскацію всього товару.

Стаття 472 МК передбачає конфіскацію товару та штраф в розмірі вартості конфіскованого товару.

За якими послугами в правовому полі ми можемо ще поспівпрацювати?

Нижче наведено далеко не повний список юридичних послуг, які надають адвокати у співпраці з ВР-ГРУП:

– письмові та усні консультації в податковому та митному праві;

– аналіз і підготовка висновків щодо документів необхідних для перетину товарів через митний кордон (зовнішньоекономічних договорів (контрактів), декларацій, інвойсів, коносаментів та інших);

– розробка легальної концепції з метою оптимізації витрат в процесі зовнішньоекономічної діяльності;

– розробка та складання проектів зовнішньоекономічних контрактів;

– виявлення податкових і митних ризиків при експорті та імпорті товарів;

– правовий аналіз щодо законності дій і постановлених актів органами та посадовими особами ДФС і ДМС;

– оскарження неправомірних дій і вимог митних органів з оплати митних платежів;

– оскарження винесених митними органами рішень щодо нарахування митної вартості товарів;

– оскарження рішень, винесених митними органами щодо зміни класифікації товаром ЗЕД;

– спори за результатами проведеної митної перевірки;

– спори щодо застосування механізмів тарифного та нетарифного регулювання ЗЕД;

– спори щодо нарахування та повернення надміру сплачених митних платежів;

– представлення інтересів клієнта в національних судових процесах, які здійснюються судами всіх юрисдикцій.

– стягнення збитків з митної служби в результаті неправомірних дій.

Відгуки наших партнерів

"ОТП Лізинг" висловлює щиру подяку колективу компанії "ВР-ГРУП" за багаторічну плідну співпрацю, уважне ставлення та допомогу у вирішенні питань митно-брокерського оформлення вантажів.

За високий професіоналізм у вирішенні питань митного оформлення, що сприяло швидкому отриманню Національною телекомпанією України НТКУ від Європейської мовної спілки ЄВС унікального обладнання для гібридної мережі "Фуна", висловлюємо щиру подяку колективу компанії "ВР-ГРУП"

«ЗАВОД ЄВРОФОРМАТ» веде зовнішньоекономічну діяльність понад 5 років. За цей проміжок часу ми співпрацювали з багатьма брокерськими фірмами, і вже маємо уявлення про те, як повинні надаватися послуги в сфері митного оформлення.

Пів року тому ми почали роботу з фірмою «ВР-ГРУП», і в наслідку забули про багато проблем, пов'язаних із митним оформленням.

Брокерські послуги певною мірою є дуже індивідуальними, і «ВР-ГРУП» завжди вдається знайти індивідуальний підхід до кожного клієнта й надати високоякісні послуги.

А тепер - без офіціозу © Хлопці - просто молодці

Приємно вирішувати робочі питання з професійним колективом, який, зберігаючи робочу етику, одночасно веде з клієнтом ділову «дружню розмову». Така атмосфера позитивно позначається на робочому процесі та загальному результаті. За «теплий і невимушений», але водночас діловий «клімат» в колективі - окрема подяка керівництву компанії.

За цей короткий період ми відчули, що «ВР-ГРУП» - не тільки надійний партнер і високого рівня фахівці митно-брокерських послуг, які знають свою справу, а ще й чудові люди.

Компанія «Дінтернал Ед'юкейшн» - найбільший імпортер навчальної та художньої літератури в Україні, перед якою постало завдання заміни логістичної компанії в надзвичайно стислі терміни, ухвалили рішення почати співпрацю з компанією «ВР-ГРУП».

Починаючи з першого дня співпраці, компанія "ВР-ГРУП" проявила себе надійним партнером в митній логістиці, на якого можна покластися у вирішенні будь-яких складних ситуацій митного оформлення вантажу

Компанія ТОВ «ТД «КМВ» висловлює подяку ТОВ «ВР-ГРУП» і його співробітникам за співпрацю та високий рівень сервісу.

Клієнтоорієнтований підхід, розуміння наших непростих потреб і завдань, комплексний підхід до митного очищення вживаного обладнання лінії розливу SIDEL для наших виробничих потреб, дозволило судити про Ваш високий професіоналізм надання комплексу послуг митного брокера та перевезення.

За багаторічний період ведення бізнесу в Україні, ТОВ «Данон» мали можливість співпрацювати з багатьма компаніями, що надають митно-брокерські послуги.

Однак за один рік роботи з ТОВ «ВР-ГРУП» ми були приємно вражені кваліфікацією її персоналу та всебічним підходом до вивчення і вирішення поставлених завдань.

Цим листом, компанія «ВИНФОРТ» висловлює величезну подяку команді митних брокерів «ВР-ГРУП», які виявили високий професіоналізм і належне виконання своїх обов'язків, а також чудові людські якості на всіх етапах здійснення зовнішньоекономічної операції, в процесі митного оформлення вантажу «меляса бурякова», в режимі «експорт», в Полтавській митниці в період червень-вересень 2012 р.
З надією на подальшу взаємовигідну співпрацю.

ТОВ «ТЕКСТИЛЬ-КОНТАКТ» висловлює глибоку повагу та щиру вдячність

ТОВ «ВР-ГРУП» за професіоналізм та якісно надані послуги в сфері митно-брокерської діяльності, а саме в проектній підготовці документів та відстоюванні інтересів компанії.

Попри великий обсяг партії вживаного обладнання, митне оформлення було проведено в найкоротші терміни.

Висловлюємо впевненість у збереженні дружніх стосунків.

Ми високо цінуємо професіоналізм співробітників ТОВ «ВР-ГРУП» за оперативність у прийнятті рішень, за злагоджену роботу та за вміння швидко реагувати на всі наші запити і прохання.

ДПФ «Екотехніка-М» вважає компанію «ВР-ГРУП» надійним і стабільним партнером в організації та проведенні митного оформлення вантажу, а також інших брокерських послуг.

З упевненістю можемо рекомендувати ТОВ «ВР-ГРУП», як компанію-лідера на ринку митно-брокерських послуг, яка відрізняється своїм високим професіоналізмом і авторитетом. Працюючи з компанією «ВР-ГРУП», ви завжди можете бути впевнені в досягненні бажаного результату!

За час роботи з ТОВ "ВР-ГРУП", її працівники зарекомендували себе як кваліфіковані митні брокери, які добре знаються на питаннях митного оформлення вантажів в Києві, Одесі, впевнено володіють навичками призначення правильного коду номенклатури.

Уміння оперативно вирішувати виникаючі питання дозволяє значно заощадити матеріальні, трудові та людські ресурси. Неможливо не відзначити гнучкість роботи та доброзичливе ставлення до замовника. Оптимізація процесу оформлення дозволила надзвичайно швидко оформлювати вантажі, що надходять, а, з урахуванням реальних цін на послуги, досягти значного економічного ефекту.

Бажаємо колективу компанії й надалі працювати так само швидко та якісно.

"MAГO УКРАЇНА" висловлює щиру подяку керівництву та колективу ТОВ "ВР-ГРУП" за надання якісного та своєчасного митно-брокерського обслуговування по розмитненню обладнання.

Протягом багатьох років плідної співпраці з ТОВ "ВР-ГРУП", митні брокери та фахівці даної компанії зарекомендували себе як команда професіоналів високого рівня, з такими якостями як порядність, надійність, а також небайдуже ставлення до своєї справи. З цим колективом завжди приємно спілкуватися.

Бажаємо успішного розвитку, економічної стабільності, впевненості у своїх силах!

Компанія ТОВ “Фінські будівельні матеріали” користується послугами ТОВ “ВР-ГРУП” щодо митного оформлення продукції з 2013 року. За час нашої співпраці спеціалісти ТОВ “ВР-ГРУП” продемонстрували обізнаність у своїй справі, відповідальність, оперативність в роботі, найкращі фахові якості.

Від імені дирекції й усього колективу ТОВ «РІТЕРНА-УА» виражаємо щиру вдячність колективу ТОВ «ВР-ГРУП» за багаторічну працю надання митно-брокерських послуг.

Протягом усього періоду співпраці ви продемонстрували високий рівень професіоналізму, оперативно реагували на позаштатні ситуації.

Ваша організація зарекомендувала себе як надійний партнер, здатний якісно виконувати взяті на себе зобов'язання вантажно-митного декларування вантажів.

Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.

Цим листом Європейська Бізнес Асоціація підтверджує, що ТОВ "ВР-ГРУП" є членом Європейської Бізнес Асоціації з 27-01-2020. Членство на 2020 рік подовжено.

ВР-ГРУП МИТНА ЛОГІСТИКА

Компанія ВР-ГРУП заснована у 2010 році. Ми надаємо послуги в галузі митної логістики, а саме: митно-брокерські послуги, послуги аудиту зовнішньоекономічної діяльності, розмитнення автомобілів і спецтехніки, митне оформлення складних і нестандартних вантажів-обладнання. Детальніше

Місія

Декларуємо відповідальність!

Мета

Постійне, безперервне вдосконалення відповідно до вимог часу. Стабільність, забезпечена нами на тривалих договірних відносинах.

Принципи

 • Швидкість
 • Відповідальність
 • Надійність
 • Чесність
 • Конфіденційність

Наша команда

РОМАН КАЛНІБОЛОЦЬКИЙ СПІВЗАСНОВНИК, ВИКОНАВЧИЙ ДИРЕКТОР

Ми відповідаємо за те, що ми робимо.

ВОЛОДИМИР СЕРЕДА СПІВЗАСНОВНИК, ОПЕРАЦІЙНИЙ ДИРЕКТОР

Невирішених питань не буває.

АРТУР ЛИТВИНЧУК ГОЛОВНИЙ БУХГАЛТЕР

Артур каже: "Ніщо так часто в житті не втрачається, як рахунки на оплату послуг"

ДАНИЛО ГУЛЕВАТИЙ ОФІС-МЕНЕДЖЕР

Данило подбає про те, щоб всі завдання виконалися вчасно.

ІВАННА РИБКІНА МЕНЕДЖЕР ПО ТУРБОТІ КЛІЄНТІВ

Завжди покращуємо якість вибудованих процесів.

ІГОР БОЙКО КЕРІВНИК ЗЕД

Все буде в ялиночку.

ТЕТЯНА ВИСОКОМОРНА МИТНИЙ АГЕНТ

Якщо вам потрібно дізнатися відповіді на питання Що? Де? Коли? - набирайте Анатоліївну

ОЛЕГ СЕРАФИН МИТНИЙ АГЕНТ

Олег знає, як не допустити фінансових переплат на митниці.

ЕДУАРД ПОРТЯНКІН МИТНИЙ АГЕНТ

Ед знає, як швидко та якісно вести вас за руку при першому досвіді зовнішньоекономічної діяльності

ДМИТРО ГЛУШАНИЦА МЕНЕДЖЕР ПІДБОРУ АВТО ІЗ США

Незважаючи на свій вік, Дмитро забирає найкращі лоти з американських аукціонів

СЛАВА ФАЙЧУК АМЕРИКАНСЬКЕ ПРЕДСТАВНИЦТВО

Наша американська команда докладе максимальних зусиль, щоб ви залишилися задоволені.

ДЕНИС ГОЛОДОВ ТУРБОТА ПРО КЛІЄНТІВ

Підбір запчастин та ремонт автомобіля після американських аукціонів

Середа Владимир
ОПЕРАЦІЙНИЙ ДИРЕКТОР

Залишилися ще запитання?

Ми з радістю відповімо на будь-яке ваше питання. Просто зв'яжіться з нами.

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right